Зміст
З часом мені стало цікаво, як працює користувацький інтерфейс моїх програм, тож я почав вивчати фронтенд-частину. Вивчивши її, я став повноцінним фул-стек розробником і тепер можу поділитися базовою інформацією Вакансія Senior Full stack Developer про цю професію. Ми надаємо доступ до знань спільноти в абсолютно новий спосіб.
Что нужно знать для frontend
На теперішньому місці я поки що не відчуваю, що опанував стек достатньо, щоб відпочивати у понеділки. Доки я працював через аутсорсингові компанії, а тим паче в офісі, такого графіку було неможливо досягти. Був я у багатьох ролях, від розробника та бізнес-аналітика до Agile-коуча, програм-менеджера та директора департаменту. Робота — повна дистанційка зі справжнім гнучким графіком, де працюєш, коли зручно.
«Мені вистачило трьох ситуацій, щоб перестати розтягувати робочий день»
Бути спеціалістом широкого профілю може також означати, що ви не станете глибоким експертом у якійсь конкретній царині (або станете, про це теж поговоримо далі). Участь у технічних конференціях, мітапах, хакатонах або інших заходах може відкрити вам нові можливості, якщо ви зможете налагодити зв’язки з людьми з ІТ-індустрії. Також можна використовувати соціальні мережі для розширення нетворку та щоб ділитися своїми навичками й досягненнями. Моя мета — працювати по дві години на день, але для її виконання потрібно пропрацювати на одному місці не менш ніж кілька років. Я ж, коли мені пропонують офер на +30-50% від зарплати, одразу йду на нове місце, відповідно доводиться опановувати новий стек та кодову базу.
Middle WordPress Developer
Уже рік ринок акцій штормить, завдання з’являються дуже рідко — раз на кілька місяців. І зазвичай ці фічі прості, бо всі менеджери «на стрьомі» через нестабільний ринок. Повсякденні завдання — це підтримка, баг-фікси, невеликі доробки. Тож нині на проєкті кожен член команди має по дві задачі на тиждень.
- Я нині працюю в середньому п’ять годин на день, умовно з 11 до 17 години з перервою на обід.
- Крім того, ви можете бачити ширшу картину й розуміти, як окремі елементи об’єднуються в цілісний продукт.
- Щодня ми можемо надсилати вам схожі вакансії на ел.
- Тоді протягом двох місяців довелося працювати 10–12 годин на день, доки не налаштував процеси в команді.
Як стати middle developer?
Зараз — це ранкові години, і вечірні вже після всіх-всіх мітингів. Чи виконував би я більший обсяг задач, якби працював по вісім годин на день? Тоді б я менше відпочивав і був би менш ефективним. А так вільний час я витрачаю на сім’ю, хобі та власний розвиток. З огляду на повністю дистанційну роботу, можна планувати час таким чином, щоб мати меншу або більшу зайнятість, залежно від кількості замовників і особистих пріоритетів.
Junior Front-End Web developer
Ми, Corefy – продуктова, PayTech IT компанія, заснована в 2016 році. Наша made in Ukraine SaaS платформа є технологічним хабом для оркестрації онлайн платежів. Ми співпрацюємо з відомими платіжними провайдерами та партнерами серед яких є Stripe, Google Pay, Apple Pay, MasterCard, Visa, AWS та інші. Маємо клієнтів по всьому світу та реалізували понад 400 різних методів оплати.
Не реально бути стільки часу сфокусованим, хто б що там не казав і не писав про x10. Замовнику байдуже, як ви реалізовуєте «Абстрактну фабрику», — головне, щоб ви легко підтримували код проєкту і всі його розуміли. Що зрозуміліше і чистіше все зроблено, то краще. Бо класична ситуація, коли людина нарешті усвідомлює, як працює полотно замудреного коду, але сил і бажання виконувати завдання поверх цього коду вже немає.
До того ж так мало часу витрачати на проєкт я почав не одразу. Коли я тільки прийшов, тривалий час перевіряв усі можливі шляхи використання мого коду. І це, мабуть, гарне зауваження — спочатку варто добре вивчити проєкт, як він працює і для кого, а потім вже писати код. Я працюю у «галері», замовник на проєкті — американський IT-гігант, який має геть мало задач, але дуже багато грошей, щоб платити за простій розробників. Для більшості американських компаній це нормально — платити за таланти, а не за години.
Це може бути швидше, якщо ви вже володієте деякими навичками розробки, але вам усе одно потрібно витратити час на вивчення нових технологій і навичок. Зазвичай вивчення всього спектра необхідних технологій фронтенду й бекенду займає не менш ніж рік. Фул-стек розробник не може бути експертом у чомусь конкретному. Багато фул-стек розробників мають глибокі знання в конкретних сферах, але також можуть працювати й над різними аспектами проєкту. Отже, можна бути T-shaped розробником, що має одночасно широкі загальні навички та глибокі спеціалізовані знання в якийсь царині. Також необхідно виділяти час на тестування, виявлення та виправлення помилок у своєму коді.
Але старші колеги можуть допомогти, якщо виникли труднощі, з якими middle не може до кінця розібратися без допомоги. Якщо ви вирішили, що ця професія може бути для вас цікавою, я порадив би ряд книжок і ресурсів, які допоможуть вам розширити свої знання та навички в цій сфері. Важливо пам’ятати, що в будь-якому разі ключем до успіху є практичний досвід.
Суть у тому, що просто сказати собі «я працюватиму шість годин на день, і хай там що» — не працює. У вас має бути чітка та зрозуміла причина, чому ви маєте сісти та закрити одну таску за умовні кілька годин. Без цього ви знатимете, що у вас є запас часу, і непродуктивно витрачатимете його посеред дня.
Ви також можете стати керівником проєкту або продукту, що може передбачати більше стратегічного планування й управління ресурсами. Зрештою, деякі фул-стек розробники переходять на C-level позиції, такі як технічний директор (CTO). Але завжди потрібно шукати свої «золоті години», коли ніхто не відволікає і можна повністю сфокусуватися.
Я вибудував такий графік після переходу з великої аутсорсингової компанії у продуктову, не айтішну. Тепер замість чотирьох-п’яти дзвінків на день маю по два-три на тиждень, замість спринтів і дедлайнів — ітеративний підхід. Middle — це програміст, який, на відміну від junior-спеціаліста, уже вміє розв’язувати свої проблеми самостійно.
Щодо розподілу часу — вважаю, що не варто ніколи вимагати від себе максимального, надривного перформансу, навіть якщо того бажає керівництво. Саме зараз за нього змагаються рекрутери та роблять найспокусливіші офери. На цьому рівні можна не перейматись, що тебе звільнять через найменшу помилку, бо таких спеціалістів на ринку мало. Пробував варіанти з тільки ранковими, або тільки з вечірніми фокус годинами — завжди починав страждати прогрес на проекті, що мене як контрактора ніяк не влаштовує. На попередній роботі я почав практикувати «лінивий понеділок» — спеціально відпочивати та вкладати свій робочий тиждень у чотири дні.
Це забезпечить основу, на якій ви зможете побудувати свою кар’єру. Фул-стек розробник — це супергерой, що знає всі мови програмування й виконує всю роботу.Реальність. Ніхто не може володіти всіма мовами програмування, адже їх надто багато й вони постійно змінюються.
Я нині працюю в середньому п’ять годин на день, умовно з 11 до 17 години з перервою на обід. Бувають дні, коли треба більше напружитися і посидіти до ночі, особливо якщо просять щось швидко заделіверити. Питань щодо перформансу мені не ставлять, тож обсяг виконуваних задач достатній. Крім цього, намагаюсь працювати вранці, оскільки до обіду найбільш продуктивний.
Розробник із великим досвідом реалізації комерційних проєктів, який вміє закладати архітектуру (каркас) складної ІТ-системи. Головне завдання IT-архітектора — знайти оптимальне рішення між потребами замовника та можливостями команди. Досвід — це не те, що завжди можна виміряти в роках, але в середньому до рівня senior можна дійти за 5-7 років інтенсивної роботи. Щодо вертикального розвитку, то ви можете вирости до Senior Full stack developer, а потім до ролі керівника команди чи архітектора програмного забезпечення.
Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/